„Neformální akce plzeňských lezců na podporu handicapovaných dětí.”

Matýsek je šestiletý chlapec, který aktuálně chodí do školky pro tělesné postižené. Narodil se předčasně ve 34. týdnu, po porodu se objevily problémy s dýcháním a s nutností intubace. V necelém roce mu byla diagnostikována dětská mozková obrna a později se přidala také epilepsie. Celý Matýskův život se tak hodně točí kolem prohlídek, rehabilitací a cvičení – jedna z nich je například neurorehabilitace zvaná Klim-therapy. Časově i finančně náročný léčebný program však přináší své ovoce a malý Matěj již pomalu dosáhl mnoha pokroků. Je schopen si za určité podpory v sedě nebo v kleku samostatně hrát.

Matýsek má nejraději auta a hudbu, nejšťastnější je, když je společně na cestách i se svými mladšími brášky nebo mu někdo zahraje na kytaru. I přes veškerou snahu však není malý Matěj ještě schopen samostatně sedět ani stát, zvýšená spasticita na všech končetinách mu nedovolí se na nohy vzepřít, natož udělat první krůčky. K tomu je potřeba rozsáhlejší léčba, která bohužel není hrazena pojišťovnou a je tak náročná rovněž finančně.

Pojďme společně hodit malému Matýskovi pomocné lano.

Aktuálně: Akce "Pro Matýska" byla k 31.12.2018 oficiálně ukončena.

Děkujeme všem za podporu a to jak během přelézání závodních cest a boulderů, tak při koncertu Hibajů v HiFi clubu, a rovněž i během vánočního večírku RockPoint/Hannah. Celkem se podařilo nashromáždit rekordních 54.712,- Kč (!), které již byly předány Matýskovo mamince. Ještě jednou díky a věčná sláva všem zúčastněným :-).

Zvláštní díky: Michal Kraus za podporu od HiFi club a Rock'n'Wall, Martin Navrátil za Los Niňos Escaladores a V16-team, Honza Tráva za fotky z expedice na Manaslu, Reklamní studio Accept za zdarma zajištění reprodukcí fotek, Michal Kalvas za podporu od Kaluh, Radka Kroupová za dětské výrobky od RaDuše, Katka Betlachová za poukaz na Úklidy-Plzeň, Lída Sazimová za lekce Power jógy, Lucka Hartlová za podporu od IntraWorlds, Jarda Mayer za poukaz na přezutí kol, Honza Choodi za posilovací desku, Pavel Kozic za lezky, Michal J. Beneš za fotky, Luky Jeřábek za web, a samozřejmě všem zaměstnancům RockPoint/Hannah, Rock 'n' Wall a V16 za celkovou vstřícnost a podporu..

Vylez boulder

nahoru | Matýsek

Týdenní lezecká soutěž na boulderové stěně Rock’n’Wall (29.11.-5.12.2018).

 • Vaším přelezením vyznačených cest věnují provozovatelé stěny 10 - 100% Vámi zaplaceného vstupného na akci „Pro Matýska“.
 • V rámci dané boulderové stěny bude vždy připraveno 10 + 3 speciálních boulderových cest „Pro Matýska“.
 • Prvních 10 vyznačených boulderů bude ca. na úrovni „Hobby“, zbývající 3 ca. na úrovni „Profi“.
 • Každý z účastníků si sám na soutěžní kartičce eviduje přelezené bouldery vč. počtu pokusů.
 • Za 1 přelezený boulder „Hobby“ bude připsáno 10% z Vašeho vstupného na akci „Pro Matýska“, za 2 bouldery 20% atd., maximum je 100% za 10 přelezených cest „Hobby“.
 • Teprve po přelezení všech 10 cest „Hobby“ možno započít s přelézáním 3 vybraných cest „Profi“, které se již počítají do celkového „rankingu“ - tzn. rozhoduje zde počet přelezených boulderů (topů) i počet pokusů.
 • Soutěž bude probíhat a speciální bouldery „Pro Matýska“ lze přelézat od 29.11.2018 do 5.12.2018 v lezeckém klubu Rock'n'Wall.
 • Celkový vítěz boulderové soutěže „Pro Matýska“ bude vyhlášen v rámci koncertu skupiny Hibaj dne 6.12.2018.
 • Pozn: Za přelezy „Profi“ boulderů již nejsou další finanční bonifikace, pokud však navštívíte boulderovky vícekrát, přispíváte opakovaně, vždy však nutno opět nejdříve přelézt všech 10 „Hobby“ boulderů před zahájením pokusování na „Profi“ cestách.
 • Celkový výtěžek z přelezených boulderů bude zveřejněn na těchto stránkách (nejsou zde žádné organizační náklady, žádné odměny provozovateli apod., všichni organizátoři a spolupracovníci se na akci podílejí zcela bez nároku na jakýkoliv honorář či odměnu).
Fotogalerie

Koncert Hibaj

nahoru | Matýsek

Pojďte si společně zařádit či jen v poklidu posedět u nápojů s pěnou na koncertě populární plzeňské skupiny Hibaj.

 • 6. prosince 2018, 20:00,
 • Kde: HiFi Club (nám. Republiky 12, Plzeň)
 • Veškerý výtěžek z koncertu (100%) bude věnován na akci „Pro Matýska“.
 • Více na http://www.hibaj.cz
 • Celkový výtěžek z koncertu bude zveřejněn na těchto stránkách (nejsou zde žádné organizační náklady, žádné odměny hudebníkům apod., všichni organizátoři a spolupracovníci se na akci podílejí zcela bez nároku na jakýkoliv honorář či odměnu).
Fotogalerie

Historie akcí "Hoď mi lano":

2017: "Pro Dominika"
2016: "Pro Tobiáše"
2015: "Pro Matěje"
2014: "Pro Elišku"
2013: "Pro Davídka"